Rodzinna majówka w Holandii 2017

  • Wolne miejsca: 4
  • Cena: 2700.00
  • Początek: 29.04.2017
  • Koniec: 07.05.2017

9 dni wśród kwiatów, wiatraków i obrazów starych mistrzów 

Wiosną Holandia rozkwita. Dosłownie! Zobaczymy to nie tylko w najsłynniejszym kwiatowym ogrodzie świata Kekukenhof. Całe łany kwitnących kwiatów będą nam towarzyszyły w podróży. Majówka w Holandii to program przygotowany z myślą o dzieciach i dorosłych. Dla każdego coś miłego! Dla dzieci: Burger Zoo, Efteling i Madurodam. Dla dorosłych muzea, dla wszystkich: targ serowy, muzeum anatomiczne czyli podróż do wnętrza ciała, skansen wiatraków na polderze Kinderdijk i Zaanse Schans – skansen wiatraków na rzeką Zaan. Jako bonus w podróży przez Niemcy – miasto czarownic (akurat będzie Dzień Czarownic i zobaczymy je na żywo) oraz najsłynniejszy basen Europy Tropical Island.

 

Dzień 1, sobota 29 kwietnia, Dzień Czarownic
Wyruszamy! Po południu spotkanie z czarownicami w Górach Harzu, spacer na górę Brocken - Górę Czarownic. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w Osterode am Harz.

Dzień 2, niedziela 30 kwietnia
Dojeżdżamy do Holandii. Zwiedzanie Zaanse Schans - skansenu wiatraków nad rzeką Zaan.
Wieczorem zakwaterowanie w Oeverzwaluw.

Dzień 3, poniedziałek 1 maja
Śniadanie, przejazd przez Bollenstreek (Region upraw kwiatów cebulkowych) do Lisse i wizyta w największym na świecie wiosennym ogrodzie Keukenhof, gdzie na 32 ha zakwita co roku 7 milionów kwiatów cebulkowych. Podczas zwiedzania Keukenhof wyprawa rowerami wśród pól kwiatowych. Lejda zwiedzanie CORPUS (Reis door de Mens) – niezwykłe muzeum anatomii w kształcie ciała człowieka. Następnie przejazd do Ter Ar, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, wtorek 2 maja 
Śniadanie i przejazd do Kaatsheuvel i pobyt w parku atrakcji Efteling. Po drodze wizyta w skansenie wiatraków na polderze Kinderdijk. Jest to największe w Holandii skupisko zabytkowych wiatraków wpisanych na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Po całodziennym pobycie w Efteling powrót do ter Ar, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 5, środa 3 maja
Śniadanie. Przyjazd do Goudy w godzinach porannych spacer po historycznym centrum: rynek z charakte-rystycznym ratuszem, dom Wagi i kościół św. Jana ze słynnymi witrażami. Czas wolny i wizyta na tradycyjnym targu serowym odbywającym się to co czwartek. Przejazd do Delft. Wizyta w fabryce tradycyjnych kafli, z których słynie to miasto. 

Dzień 6, czwartek 4 maja
Haga zwiedzanie siedziby króla, parlamentu, rządu i wielu międzynarodowych instytucji prawnych. Spacer po centrum miasta: Binnenhof - dawny dziedziniec zamku hrabiów Holandii z salą rycerską Ridderzaal obecnie będący siedzibą obu izb parlamentu, rezydencja królewska Paleis Noordeinde, stary i nowy ratusz. Zwiedzanie królewskiej galerii malarstwa Mauritshuis i parku miniatur Madurodam. Przejazd pod pałac pokoju, Vredespaleis – siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i do dzielnicy Scheveningen położonej nad Morzem Północnym – czas  wolny. Powrót do Ter Ar, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 7, piątek 5 maja
Zwiedzanie dwóch muzeów – Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł mistrza) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe). Spacer ulicami Amsterdamu wizyta na targu kwiatowym na kanale Singel, Plac Dam. Rejs po kanałach Amsterdamu. Czas wolny i obiadokolacja.  

Dzień 8, sobota 6 maja
Burger Zoo a następnie przejazd do Niemiec. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 9, niedziela 7 maja
Tropican Island i powrót do domu.


Cena: 800 zł + 330 € dzieci i 440 € dorośli